Strona główna PIWO Imperial Black Buxton Brewery

Imperial Black Buxton Brewery

Zawartość alkoholu

Cena

Pojemność

394
7

Imperial Black Buxton Brewery to piwo warzone w angielskim browarze istniejącym od 2008 roku, który w całorocznej ofercie posiada 17 rożnych piw. Browar został wyróżniony nagrodą Ratebeer Best 2013 i zdobył srebrny medal podczas International Beer Chalenge 2012.

Piwo określa się mianem IBA (India Black Ale), ale zawartość alkoholu pozwala klasyfikować je jako IIPA (Imperial India Pale Ale). Imperial Black posiada wyrazistą czarną barwę oraz sztywną beżową pianę. W smaku można wyczuć paloną kawę, karmel, owoce cytrusowe, a nawet lukrecję czy żywicę. Wykończenie słodkie o dość mocnym alkoholowym uderzeniu.

W każdym razie Cesarska Czerń nie jest jasno do określenia w smaku (na samej butelce nie odnajdziemy też składu, który pozwoliłby nam to piwo ocenić). Piwo jest niefiltrowane i niepasteryzowane o niskim stopniu nagazowania. Alkohol 7,5%.

black jesus black imperial
Black Imperial vs Black Jesus
imperial black
Imperial Black

7 KOMENTARZE

  1. W smaku dominowała kawa, piwo samo w sobie było trochę kwaskowate i wodniste, smak mi gdzieś ulatywał. Zapach taki lekko owocowy. Piwo w konsystencji kremowe z elegancką pianą. Piwo w sumie porównałam z Black Jesus (pijąc oba naprzemiennie) i w smaku Czarny Jezus wygrał. Dlatego moja ocena to 3/5.

  2. Knajpa to: Omerta Pub & More w Krakowie – niedawno przeze mnie odkryta, mają tam mnóstwo importowanych piw m.in. z Anglii, Afryki, USA, Australii itd. W wystroju dominuje „Ojciec chrzestny”. Nazwa ulicy przy jakiej się mieści jest bardzo interesująca – ul. Kupa 🙂

  3. Znam te ulicę, pewnie zajrzę w to miejsce. Czy tylko mi się wydaje że ciemne piwa głównie smakują kobietą nie umniejszając nic facetom, którzy piją lagery?

  4. Ja lubię jasne piwa, ale próbuje czasem innych, żeby przełamać smak. Nie wspominając, że argumentem, dlaczego sięgam po ciemne piwa, to często jest po prostu nazwa, a w szczególności wyraz 'czarny’ w tej nazwie ; -)

  5. „…pozwala go klasyfikować jako IIPA” – no nie bardzo: „Kolorystyka od złotego bursztynu do średnio czerwonawo-miedzianego” (za wiki_piwo_org).

    • to zawartość alkoholu pozwala je tak klasyfikować, a nie barwa; iipa mają od 7,5% w górę a tutaj tez nazwa moze nasunąć pewne przypuszczenia co do klasyfikacji

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!