Strona główna FELIETONY Inne zastosowania piwa

    Inne zastosowania piwa

    151
    0

    Piwo lub jego resztki wykorzystać można na wiele różnych sposobów, o których większość ludzi nigdy by nie pomyślała. Oprócz tradycyjnej konsumpcji ten złocisty trunek ma tyle zastosowań, że gdy po domowej imprezie zostaną jakieś puszki, można je śmiało wykorzystać.

    Do czego je zastosować? Oto 8 propozycji:

    Czyszczenie mebli i biżuterii

    Piwo to zaskakująco dobry środek do polerowania drewnianych mebli. Wylej trochę na ściereczkę do mycia, przetrzyj meble i wykonaj ostateczne polerowanie na sucho. Będziesz zaskoczony, jak wspaniale i lśniąco będą wyglądać.
    To samo dotyczy biżuterii, która nabierze nowego blasku, jeśli wyczyścimy ją ściereczką nasączoną w piwie. Nie stosuj jednak tego triku w przypadku biżuterii z kamieniami, ponieważ mogą się odbarwić.

    Dodatek do potraw

    Piwo to doskonała marynata. Nie ma większego znaczenia, jaki rodzaj mięsa w niej przygotujesz, każde będzie dobre, jeśli poleży kilka godzin w takiej zalewie. Stanie się kruche i soczyste, idealnie też sprawdzi się na grillu. Zdecydowanie lepiej jednak jest je marynować, niż później polewać mięso w trakcie pieczenia.

    Odstrasza owady i ślimaki

    Ślimaki to straszny szkodnik w ogrodzie, jeśli chcesz się ich pozbyć – użyj piwa. Zamiast chemikaliów, postaw garnek z deską w ogrodzie i codziennie wlewaj do niego świeże piwo. Ślimaki przyciągnięte przez zapach wpadną prosto do środka. Pamiętaj, aby codziennie dodawać świeże piwo. Owady także uwielbiają piwo i wino, więc aby się ich pozbyć z domu można użyć słoik z piwem. W wieczku zrobić dziurki i zakręcić. Muszki owocówki lecą do alkoholu, więc szybko wpadną w śmiertelną pułapkę.

    Podlej rośliny

    Zwietrzałe resztki piwa pozostawione po imprezie świetnie nadadzą się jako nawóz do podlewania kwiatów. Trzeba je dobrze rozcieńczyć z wodą a drożdże i inne ekstrakty dodadzą glebie składników odżywczych. Wpłynie to także na przyśpieszenie rozwoju roślin.

    Odwraca uwagę natrętów

    Szczególnie przydatne w trakcie grillowania. Pszczoły i osy lubią piwo więc, zamiast wydawać pieniądze na olejki eteryczne lub świece, spróbuj postawić kilka otwartych puszek na podwórku podczas następnej imprezy. Oczywiście należy odstawić puszki dalej od miejsca, w którym będą ludzie.

    Naturalny szampon i odżywka

    Piwny szampon może dodać blasku, puszystości i miękkości matowym włosom. Jest to również znacznie bardziej naturalna alternatywa dla szamponów kupowanych w sklepach, które zawierają dużo chemii. Przepis jest prosty, zmieszaj jedną puszkę piwa z surowym jajkiem i użyj go tak, jak zwykłego szamponu.
    Możesz też użyć samego piwa jako odżywki – polej nim włosy, odczekaj parę minut, a następnie spłucz.

    Spulchniacz ciasta

    Robiąc ciasto, często dodaje się trochę spulchniacza – zwykle proszku do pieczenia. W tym przepisie używasz piwa a bąbelki w napoju i drożdże zapewniają wzrost. Oto przepis: do miski wsyp 1,5 szklanki mąki i 1/2 łyżeczki soli. Wlej 1 puszkę piwa podczas mieszania. Jeśli ciasto jest zbyt gęste, dodaj więcej piwa, a jeśli zbyt rzadkie – więcej mąki.

    Piwne kąpiele

    I teraz najdziwniejsze zastosowanie, o którym mało kto słyszał i pewnie wywoła uśmiech: kąpiel piwna. Dodanie ciemnego piwa do swojej kąpieli jest wspaniałym sposobem na relaks i stres. Najlepsze ekskluzywne hotele oferują takie sesje, które Ty możesz zaserwować sobie w swojej wannie. Składniki piwa zawierają wiele pozytywów, drożdże piwne pozwalają zadbać o wygląd skóry, która staje się po nich wygładzona, delikatna i miękka. Chmiel działa uspokajająco i pomaga obniżyć ciśnienie krwi. Dwutlenek węgla pobudza ukrwienie skóry oraz pozytywnie wpływa na wysokie ciśnienie. Także do dzieła!

    ZOSTAW ODPOWIEDŹ

    Wpisz treść komentarza
    Proszę podać swoje imię tutaj
    Captcha verification failed!
    Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!